2. diel - MAJITEĽ A MANAŽÉR FIRMY 2V1. PREČO A KEDY ZAČAŤ ROZLIŠOVAŤ ROLY?

Majiteľ začína pracovať NA firme, nie VO firmeMajiteľ koordinuje podnik ako taký, ale prevažnú časť operatívnej práce vnútri firmy vykonáva manažér a špecialisti (technici, experti). Majiteľ začína pracovať NA firme, nie VO firme. To je kľúčový rozdiel medzi majiteľom a manažérom. Podnik má šancu rásť, pretože sa naň niekto pravidelne pozerá z nadhľadu, premýšľa nad vecami, nad tým, čo a ako spraviť lepšie, inak, novo, efektívnejšie.

Čítať ďalej: 2. diel - MAJITEĽ A MANAŽÉR FIRMY 2V1. PREČO A KEDY ZAČAŤ ROZLIŠOVAŤ ROLY?

1. diel - Majiteľ a manažér firmy 2v1. Prečo a kedy začať rozlišovať roly?

V podnikaní existujú minimálne tri základné roly: majiteľ firmy (podnikateľ), manažér firmy (vedúci, šéf) a expert (technik, špecialista). Hlavne začiatky podnikania sú obdobím, kedy sa všetky tri spomenuté roly zlievajú ako rieky do jedného „veľtoku“, ktorým je sám majiteľ, zakladateľ firmy. Prečo rozlišovať medzi rolou majiteľa a manažéra a ako rozoznať chvíľu, kedy je potrebné začať tieto roly ostro rozlišovať?

Čítať ďalej: 1. diel - Majiteľ a manažér firmy 2v1. Prečo a kedy začať rozlišovať roly?

KEDY JE SPRÁVNY ČAS NA PRECHOD OD MALEJ FIRMY NA STREDNÚ?

Firma vám prestáva rásť, obraty klesajú a náklady rastú. A marža? „Prednedávnom som nejakú zazrel...“ Príjmy prerozdelíme, nič navyše nezostane. Veď ani nemusí, ešte sa nestalo, aby to nejako nedopadlo. Tak prečo s tým nie ste spokojný? Pretože sa končí čas, keď ste na všetko stačili len so svojimi najlepšími priateľmi alebo rodinou. Začať podnikať v 90. rokoch bol veľký počin. Dokázali ste vybudovať funkčný a produktívny podnik. Kde by bol, nebyť vás?

Čítať ďalej: KEDY JE SPRÁVNY ČAS NA PRECHOD OD MALEJ FIRMY NA STREDNÚ?

FIREMNÉ PORADENSTVO

BOLO BY PRE VÁS ZAUJÍMAVÉ ZVÝŠIŤ PREDAJ VO VAŠEJ FIRME, ZVÝŠIŤ TRŽBY?

Asi si pomyslíte: „Pre koho by to nebolo zaujímavé?“ Napriek tomu len veľmi málo podnikateľov a manažérov využíva firemné poradenstvo či inú formu spolupráce so špecialistami, ktorí sa zaoberajú oblasťou zvýšenia tržieb a redukcie nákladov. Prečo?

Čítať ďalej: FIREMNÉ PORADENSTVO

Joomla SEF URLs by Artio

Dáme vaší firmě pevný řád

Již mnoho let pomáháme malým a středním firmám, jak v období překonání firemní krize, tak v nastartování růstu. Pojďme spolupracovat na Vaší firmě!

Restart firmy

Potřebuje Váš business znovu nastartovat? Vypracujeme Vám podrobný plán a pomůžeme s jeho zabudováním do firmy a jejího denního chodu.

Upgrade firmy

Víte, že je na tom Vaše firma dobře, ale zároveň tušíte, že má stále ještě nevyužitý potenciál? Ukážeme Vám reálný obraz Vaší společnosti a najdeme příležitosti k růstu.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

CHCEM SI OBJEDNAŤ SCHÔDZKU