AKO SA VYSPORIADAŤ S PRÍŽIVNÍKMI VO FIRME?

Viete si predstaviť, že spolupracujete s človekom, ktorému sa nechce pracovať a ešte je k tomu neschopný? Do práce chodí neskoro, odchádza z nej skôr a veľa toho v nej neurobí? Alebo s niekým, kto chce pracovať, ale je schopný všetkého? Hádže vám prekážky pod nohy, robí naschvály, intriguje? Matematika úspešnosti akejkoľvek firmy je v tomto ohľade neúprosná. Ak to vo firme má za niečo stáť, väčšina ľudí, a tým myslím dobrých 80 – 90 %, musí byť v kategórii č. 1, tzn. „chcú pracovať“ a sú „schopní“.

Druhá, veľmi veľmi malá skupina pracovníkov môže byť tvorená ľuďmi v kategórii č. 2, tzn. „chcú pracovať“ a sú „neschopní“. Existuje totiž nádej, že postupným tréningom, vzdelávaním, zlepšovaním a praxou rovnako ako všeobecne pôsobením firemnej kultúry v danom podniku sa z takého človeka skôr či neskôr môže stať kompetentný a odborný zamestnanec. Neschopnosť nie je diagnóza, je to aktuálny stav, s ktorým sa vždy dá niečo robiť. Ale musia byť vôľa (onen pracovník musí chcieť) a dobré vedenie (nadriadeného či všeobecne manažmentu firmy), aby sa pomáhalo ľuďom okolo rásť. No a tým sme skončili. Všetky štyri ďalšie kategórie kombinácií – počnúc „nechcú pracovať“, ale sú „schopní“ (tzv. maniere hviezd) až po „nechcú pracovať“ a sú „schopní všetkého“ (ono známe – najhoršia je zrážka s volom) nie sú vhodnými adeptmi na to, aby išlo o vašich kolegov, podriadených či nadriadených.

Verím, že ak ste vo vedúcej pozícii a váš podriadený patrí do inej kategórie než č. 1 a č. 2, viete, čo máte urobiť. Ak to viete a neurobíte to, alebo ak budete robiť kompromisy, budete danému človeku dávať znovu a znovu šancu, pridávate si len prácu a problémy. A tých si myslím, hoci vás nepoznám osobne, máte aj tak určite dosť. Je to len na vás. Oveľa zložitejšia je situácia, keď ľudia z inej kategórie než č. 1 či č. 2 sú vašimi kolegami či dokonca šéfmi. Mať neschopného kolegu, ktorému sa navyše nechce, alebo šéfa, ktorý je schopný všetkého, je vždy veľmi zložitá situácia. V oboch prípadoch, prosím, vždy pamätajte na jedno. Takýto človek nesmie ovplyvniť váš prístup k práci. Sústreďte sa na to, aby ste sa nedali pohltiť demotiváciou a frustráciou. Vždy pracujte naplno a chcite sa rozvíjať. Je to nespravodlivé? Možno. Ale nič iné vám neostane. Prečo? Pretože

ak „vypnete“ a pôjdete na pol plynu, začnete sa ulievať a pod. Znamená to, že v sebe štartujete zostupný proces degenerácie vašich schopností a vašej motivácie, čo v konečnom dôsledku bude mať negatívny dopad na vás a váš život. Nie na život kolegov či šéfa.

Za vaším kolegom či šéfom sa skôr alebo neskôr zľahne zem. Odíde on či vy. Ale to, čo zostane, sú vaše pracovné návyky, vaše „spôsoby“, vaša schopnosť sa sústrediť na prácu, vaše nasadenie. Ak si raz v práci, hoci z dôvodu frustrácie, vypestujete negatívne návyky, bude sa vám to časom veľmi ťažko naprávať pozitívnym smerom. Na to, aby ste si zachovali v ťažkých situáciách (často pri dennodennom strete) s neschopným kolegom či šéfom schopným všetkého konštruktívny prístup, sú potrebné sila a vytrvalosť. Berte to, prosím, ako tréning vašich schopností a síl. Mimochodom, len tak sa rodia silné osobnosti. V bojoch. Všetko má, samozrejme, svoje medze. Odísť sa dá vždy. Ale potom si navyknete na to, že z bojov sa uteká. A tým sa vyhýbate možnosti silnieť ako osobnosti. Naučil som sa neutekať z boja. Bolo a je to niekedy veľmi ťažké, čo si budeme rozprávať. Ale s odstupom času som zistil, že práve tie najťažšie chvíle ma naučili čeliť budúcim výzvam a projektom, ktoré riešim dnes.

Niekomu sa to možno nebude páčiť, ale Božie mlyny melú. Niekedy veľmi pomaly a trvá to. Ale o to sladšie a uspokojivejšie je finálne víťazstvo. Vydržte a pracujte, to je základ. Nechoďte cestou intríg. Neblokujte sa, keď hneď nevidíte riešenie. Pamätajte na vajíčko motýľa. Motýľ sa rodí postupným procesom z larvy a kukly až na dospelého jedinca. Pokiaľ však kuklu na konci odstrihnete, motýľ z nej vypadne, a pretože ešte nemá zosilnené krídla, zomrie. Práve vďaka tomu, že v kukle motýľ napína silu svojimi krídlami, aby pretrhol kuklu, môže v ďalšej fáze života plne žiť a lietať. Trénujte sa v ťažkých chvíľach v práci pri kontakte s ľuďmi, ktorí „nechcú“ či sú „schopní všetkého“. Nenechajte sa žrať od parazitov v práci okolo vás. Vytrvajte. Silnejú tak vaše „krídla“, aby ste ďalej v živote mohli lietať.

Využite náš personálny audit.

Joomla SEF URLs by Artio

Dáme vaší firmě pevný řád

Již mnoho let pomáháme malým a středním firmám, jak v období překonání firemní krize, tak v nastartování růstu. Pojďme spolupracovat na Vaší firmě!

Restart firmy

Potřebuje Váš business znovu nastartovat? Vypracujeme Vám podrobný plán a pomůžeme s jeho zabudováním do firmy a jejího denního chodu.

Upgrade firmy

Víte, že je na tom Vaše firma dobře, ale zároveň tušíte, že má stále ještě nevyužitý potenciál? Ukážeme Vám reálný obraz Vaší společnosti a najdeme příležitosti k růstu.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

CHCEM SI OBJEDNAŤ SCHÔDZKU