FIREMNÉ PORADENSTVO

 

Nedôvera, zlé skúsenosti, nedostatok času...Klientom som pomohol formou poradenstva zvýšiť tržby v ich firmách, hoci sa na začiatku spolupráce pozerali na celý projekt s rovnakou nedôverou s akou sa možno práve vy teraz pozeráte na tieto riadky. Napr. v jednej firme z Prahy s 35 zamestnancami sa vďaka vzájomnej spolupráci podarilo počas troch mesiacov zvýšiť tržby o 18 %. Išlo o jeden segment trhu, čo v konečnom dôsledku znamenalo mesačné zvýšenie predaja o 90 000 Kč. Za rok to je 1 080 000 Kč navyše!!! Teraz nejde o konkrétne sumy, ktoré vyššie uvádzam. Predstavte si, o koľko korún by sa zvýšili tržby vo vašej firme, ak by sa vám vďaka môjmu poradenstvu podarilo zvýšiť tržby o 18 %? Je pre vás táto suma zaujímavá? Určite si dokážete predstaviť, ako by ste tieto dodatočné financie využili...

MOŽNO PATRÍTE K TÝM, KTORÍ MAJÚ ZLÉ SKÚSENOSTI S PORADENSTVOM

V roku 2005 si marketingové poradenstvo objednala známa vzdelávacia firma – jedna z najväčších na trhu v ČR – ktorá realizuje semináre zamerané na manažérske zručnosti, obchodné zručnosti a komunikačné zručnosti. Súčasťou jej portfólia služieb sú konferencie a workshopy. Hoci má táto firma kontakty na mnoho trénerov, konzultantov a špecialistov na manažment, marketing a obchod, vybrala si pre projekt inovácie predajného systému s cieľom zvýšiť tržby o 20 % poradenstvo na www.btci.cz. Ako projekt dopadol sa môžete dočítať v priloženej referencii.V roku 2006 som realizoval projekt vo firme X-Sport s.r.o., ktorej majiteľ Ing. Radovan Vávra bol v rokoch 2000 – 2001 predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Komerčnej banky, a. s. Ľudovými novinami bol Ing. Vávra vyhodnotený ako bankár roka 2001 v ČR. Tím jeho manažérov bol označovaný za najefektívnejší v krajine. Tento bankár roka si pre svoj projekt revitalizácie firmy vybral moje poradenstvo. Viac opäť pozrite referencie.Z novších projektov uvediem tento príklad. V roku 2008 začala formou poradenstva spolupráca s jedným klientom, ktorého jedna z divízií sa zameriava na predaj lepidiel firmám pôsobiacich v priemyselnom odvetví. Hoci ide o odbor, v ktorom sa silno prejavili dôsledky globálnej krízy, podarilo sa po intenzívnej práci obrátiť klesajúci trend tržieb klienta. Počas necelých troch mesiacov sa zvýšili tržby postupne o 16 %, 38 % a vďaka ďalšej práci narástli až o 66 % oproti predchádzajúcemu obdobiu. Na rok 2010 bol stanovený veľmi smelý predajný plán navýšenia o 20 % oproti roku 2009 a aj tento plán bol na konci roka prekonaný o ďalších 32 %!!! V číselnom vyjadrení ide o 4 mil. Kč nárast v tržbách. Poradenstvo externých konzultantov sa sem tam oplatí. :-) Vyššie uvedené príklady nie sú obyčajnou výnimkou. U 80 % klientov v roku 2011 došlo k nárastu tržieb alebo k rastu čistého zisku. Nejde o žiadne kúzla ani o šťastie, ktoré je určené druhým, nie vám. Znalosť marketingu a riadenia firmy, tvrdá práca, disciplína a kus božieho požehnania prinášajú výsledky. Pozrite sa napríklad na poľnohospodára. Ak dobre a dostatočne hlboko zaseje a vie, ako sa o sejbu pravidelne starať a skutočne sa o ňu poctivo stará, potom je reálna šanca na dobrú úrodu. Vo firmách to funguje obdobne. Musíte však mať znalosti, disciplínu, usilovnosť a zodpovednosť. Znalosti klientom poskytnem. K disciplíne a usilovnosti motivujem, keď sa snažím ísť príkladom a kontrolujem zadané úlohy. K zodpovednosti povzbudzujem, keď na seba beriem splnenie úloh, ktoré sú v rámci spolupráce pre klientov naozaj ťažké. Myslím si, že práve osobná angažovanosť a plnenie náročných úloh pre mojich klientov sú často tým rozhodujúcim bodom zlomu, ktorý rozhoduje o tom, či nakoniec dosiahneme dobré výsledky alebo nie. Skrátka a dobre, tam, kde sa deje niečo dôležité, si chcem ustriehnuť, že všetko prebehne tak, ako má. V takej chvíli už nejde o poradenstvo, ale o výkonnú exekutívu, ktorú klientom poskytujem.

Joomla SEF URLs by Artio

Dáme vaší firmě pevný řád

Již mnoho let pomáháme malým a středním firmám, jak v období překonání firemní krize, tak v nastartování růstu. Pojďme spolupracovat na Vaší firmě!

Restart firmy

Potřebuje Váš business znovu nastartovat? Vypracujeme Vám podrobný plán a pomůžeme s jeho zabudováním do firmy a jejího denního chodu.

Upgrade firmy

Víte, že je na tom Vaše firma dobře, ale zároveň tušíte, že má stále ještě nevyužitý potenciál? Ukážeme Vám reálný obraz Vaší společnosti a najdeme příležitosti k růstu.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

CHCEM SI OBJEDNAŤ SCHÔDZKU