PODNIKANÍM K VYHORENIU

Príznaky vyhorenia

Príznaky nie sú len psychické, ale aj fyzické. Nižšie uvádzame niektoré z nich. Často sa podobajú depresívnym príznakom. Preto ak vyhľadáte odbornú pomoc, je potrebné vystihnúť všetky syndrómy, ktoré napomôžu určiť diagnózu. Ani za jednu sa človek nemusí hanbiť.

Psychické príznaky:

Absolútna strata záujmu o prácu. Strata nadšenia, schopnosti pracovného nasadenia a vytrácajúca sa zodpovednosť a silnejúca ľahostajnosť k práci.

Bezdôvodne naštvanie sa na svojich spolupracovníkov, cynický alebo ľahostajný prístup ku klientom. Negatívny postoj k sebe, k práci, k firme a celkovo k životu.

Obmedzenie kontaktov s kolegami i klientmi. Ani vzťahy v súkromí sa pred syndrómom neschovajú.

Ťažkosti so sústredením, zabúdanie a pocity bezmocnosti sú ďalšími závažnými skutočnosťami, ktoré odhaľujú syndróm vyhorenia.

Pocit nedostatku uznania. Depresívne pocity.

Telesné príznaky

poruchy spánku, chuti do jedla,

rýchle dostavenie sa únavy a vyčerpania,

náchylnosť k ochoreniam, ťažkosti so srdcovou činnosťou, dýchaním alebo zažívaním,

svalové napätie a vysoký krvný tlak,       

Ako predchádzať vyhoreniu

Zodpovednosť je dôležitá vlastnosť, avšak mať zodpovednosť aj za druhých nie je možné. S tým ide ruka v ruke náročnosť na seba samotného a na svojich kolegov. Jeden človek nemôže vykonávať všetko, je nutné zorganizovať prácu medzi svojich podriadených. Dôležitú úlohu hrá tiež stanovenie si priorít a naučiť sa hovoriť „nie“. Doma na prácu zabudnite.

Staňte sa pánom vlastného času. Každý máme aj osobný život, nezabúdajte naň. Ak nestíhate, nezdráhajte sa požiadať o pomoc. Naučte sa relaxovať. Nezabúdajte na zdravú stravu a dostatok spánku. Dôležité je tiež načúvať svojmu telu.

Premýšľajte pozitívne. Nedovoľte negatívnym myšlienkam a pocitom, aby ovládli vaše myslenie.

Liečba

Existujú dve možnosti, ako sa dostať von z bludného kruhu.

neurolingvistická psychoterapia,

individuálne kurzy proti vyhoreniu.

Joomla SEF URLs by Artio

Dáme vaší firmě pevný řád

Již mnoho let pomáháme malým a středním firmám, jak v období překonání firemní krize, tak v nastartování růstu. Pojďme spolupracovat na Vaší firmě!

Restart firmy

Potřebuje Váš business znovu nastartovat? Vypracujeme Vám podrobný plán a pomůžeme s jeho zabudováním do firmy a jejího denního chodu.

Upgrade firmy

Víte, že je na tom Vaše firma dobře, ale zároveň tušíte, že má stále ještě nevyužitý potenciál? Ukážeme Vám reálný obraz Vaší společnosti a najdeme příležitosti k růstu.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

CHCEM SI OBJEDNAŤ SCHÔDZKU